T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Doç. Dr. K. Koray BAŞ tan uluslararası bir başarı daha...

Güncelleme Tarihi: 04/12/2020Hastanemiz Genel Cerrahi Kliniği Eğitim Görevlisi Doç. Dr. K. Koray Baş, Amerika’nın en köklü cerrahi birliği olan Amerikan Cerrahlar Koleji tarafından Akademik Üyelik Unvanı:  “Fellow of The American College of Surgeons – FACS” için kabul almıştır.

Kendisi, geçtiğimiz yıl İspanya’da katıldığı sınavlar sonucunda Minimal İnvaziv Cerrahi (Laparoskopik, Endoskopik ve Robotik Cerrahi) alanında ülkemizi ilk kez temsil ederek; Avrupa Tıp Uzmanları Birliği - Avrupa Cerrahi Bilim Kurulu Akademik Üyeliği olan “The European Union of Medical Specialists, Fellow of The European Board of Surgery – FEBS” unvanını da almaya hak kazanmıştı.

Dr. Baş, böylece Amerika ve Avrupa’nın en prestijli cerrahi otoritelerinin her ikisi tarafından akademik ve klinik çalışmaları onaylanan ve kabul edilen az sayıdaki cerrahlar arasına girmeyi başarmıştır.  

Bir yandan da aktif üye olarak Amerikan Gastrointestinal ve Endoskopik Cerrahlar Birliği -The Society of American Gastrointestinal and Endoscopic Surgeons- SAGES ve Avrupa Endoskopik Cerrahlar Birliği -The European Association of Endoscopic Surgery- EAES bünyelerinde çalışmalarını sürdürmektedir.


 

Doç. Dr. K. Koray Baş hakkında ayrıntılı bilgi için...>>>