T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kronik Yara Okulu

Güncelleme Tarihi: 28/09/2018

                Hastanemiz Kronik Yara Okulu 21/09/2018 tarihinde faaliyete başlamıştır. Kronik Yara Okulumuz ayda iki kez olmak üzere Başhekim Yardımcısı Dr. Sema AKTOLGA koordinatörlüğünde toplanmaktadır. Okulumuzun katılımcıları, hastanemizde yatarak tedavi gören ve hastanemizin evde bakım hizmetlerinin evde ziyaret ettiği hasta – hasta yakınları ve isteğe bağlı olarak katılmak isteyen bireylerdir.

                Kronik Yara Okulu’nda amacımız eğitimlerimize katılan bireyleri hasta bakımı, kronik yara oluşumu, kronik yara bakımı, diyabet ve diyabetik ayak bakımı, beslenme gibi konularda bilgilendirmek ve yapabilecekleri işlemlerle ilgili eğitmektir.

                Eğitimimizin etkinliğini değerlendirmek amacıyla katılımcılara ön test ve son test uygulanmaktadır. Testlerden çıkan sonuçlara göre eğitim ve hizmetlerimizi geliştirmek ana prensiplerimizden biridir.

                Eğitimler, alanında bilgi sahibi olan Kronik Yara Bakım Hemşireleri ve Diyabet Hemşireleri tarafından verilmektedir. İhtiyaç halinde anlatılan konulara ek olarak farklı eğitimler ve eğiticiler de okulumuza dahil edilebilmektedir.