T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hemşirelik Sempozyumu Tamamlandı

Güncelleme Tarihi: 17/05/2018

Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde

Ebe ve Hemşireler Sempozyumu’ Gerçekleştirildi

Sağlık Mensupları Dayanışma Toplum Sağlığı ve Çevreyi Koruma Derneği (Sağlık-Der) İzmir Şubesi ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) İzmir 2 No.lu Şubesi tarafından “Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Ebe ve Hemşireler Sempozyumu” gerçekleştirildi. 
 

Sempozyuma İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Anıl Esen,  Karabağlar İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Berk Geroğlu, SBÜ Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Enver İlhan, Sağlık-Der İzmir Şube Başkanı Hikmet Güler, İzmir Sağlık-Sen 2 No'lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir ile çok sayıda sağlık yöneticisi ve sağlık çalışanı katıldı.

“Birbirimizle olan birlik beraberlik ve samimiyetimizi kaybetmemeliyiz”


12 Mayıs Ebe ve Hemşireler Haftası nedeniyle Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen sempozyumda konuşan İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Anıl Esen bir hekim olarak meslek hayatında taşıdığı tüm bilgi, beceri ve deneyimlerin bir kısmını birlikte görev yaptığı hemşirelerden öğrendiğini ve bu konuda kendisinde yadsınamayacak kadar haklarının olduğunu belirtti. “Bu konuda kendilerine minnettarım.” dedi.
 

Başkan Op. Dr. Anıl Esen “Geçmişten günümüze verilen tüm sağlık hizmetlerinde hemşire ve doktorlar hep vardı. Bugün bilgi işlem sayesinde pek çok kolaylık gelmiş olabilir ancak bizler bu işleri geçmişte birlikte yürütüyorduk. Bugün de birlikte yürütüyoruz. Bizler sahada takım arkadaşıyız. Sizsiz olmaz.  Bunu sözlerle anlatmak ta olmaz. Sağlık sektöründe amatör ruhu kaybetmemeliyiz. Hasta karşısında doktor ve hemşire bir takım olarak varız.  Görev tanımlarımız ne olursa olsun, profesyonelleşmek tabi ki çok önemli, teknoloji gelişiyor. Takip etmek zorundayız. Ancak tüm sağlık çalışanları olarak birbirimizle olan birlik beraberlik ve samimiyetimizi kaybetmemeliyiz.” şeklinde konuştu.

"Ebe ve hemşireler olmazsa sistem çöker"


Sağlık-Der İzmir Şube Başkanı Hikmet Güler de 28 yıllık sağlık çalışanı olarak ebe ve hemşirelerin sağlık sektörünün lokomotifi ve bel kemiği olduğunu belirterek “Ebe ve hemşireler olmazsa tüm denge bozulur. Sistem çöker.” dedi. Sağlık işinin ekip işi olduğuna dikkat çeken Hikmet Güler 7/24 süren hizmete karşılık maddi ve manevi desteğe ihtiyaç olduğuna dikkat çekti. 

Sağlık Hizmetlerinde Ebe ve Hemşireler Sempozyumu saha görev yapan ebe ve hemşirelerin sorunlarına ışık tutacak konuların yer aldığı 2 ayrı oturum olarak devam etti.